Książki 

na stronę
 • Domowe alkohole. Wyd. 2

  Odkryj liczne zalety przygotowywanych w domu napojów alkoholowych – unikatowych, aromatycznych, niedrogich i zadziwiająco łatwych do zrobienia!

  39,00 zł
 • Brew Like a Monk

  Odkryj tajniki piw belgijskich.

  89,00 zł Produkt na magazynie
 • Farmhouse Ales

  Farmhouse ales - czyli wiejskie piwa zagrodowe - to style wywodzące się z Belgii, inspirujące mocno współczesne, rzemieślnicze  browary i piwowarów domowych. Niniejsza książka opisuje dokładnie historię i ewolucję sztandarowych piw w tym stylu. Zawiera wiele praktycznych wskazówek dotyczących surowców, warzenia i fermentacji oraz gotowe receptury.

  99,00 zł
 • Twoje domowe piwa - Przepisy dla wszystkich stylów

  Davide Bertinotti i Massimo Faraggi, autorzy bestsellera La tua birra fatta in casa (Twoje piwo domowe), zebrali w tej książce różnorakie receptury umożliwiające produkowanie we własnej kuchni najróżnorodniejszych i najsłynniejszych styli piwnych.

  64,00 zł
 • Domowy wyrób alkoholu

  Prezentowana książka to kompendium wiedzy na temat domowego wyrobu alkoholu. Opowiada historię odkrycia i udoskonalania napojów alkoholowych na świecie. Przedstawia także tradycję wyrobu takich trunków na ziemiach polskich. Przede wszystkim jednak jest zbiorem sprawdzonych receptur oraz praktycznych porad, które każdemu pozwolą wytwarzać napoje z procentami w zaciszu własnego domu.

  25,00 zł
 • Session Beers: Brewing for flavor and balance - J. Talley

  Książka poświęcona tzw. piwom sesyjnym, czyli niskoalkoholowym, dobrze zbalansowanym smakowo, niezastąpionym na spotkanie i rozmowy w gronie znajomych. Uwarzenie  piwa delikatnego, które zachwyca idealnym balansem smaków, jest nie lada wyzwaniem - wie o tym każdy piwowar. Dzięki tej książce stanie się  to o wiele łatwiejsze.

  79,00 zł
 • Wild brews

  Obowiązkowa pozycja dla entuzjastów belgijskich piw spontanicznej fermentacji. Opisana historia klasycznych styli takich jak: lambik, red flanders ale, brown flanders. Przedstawione techniki zacierania,  fermentacji piwa z użyciem brettanomyces, lactobacillus, pediococcus oraz leżakowania w beczkach i butelkach. 

  99,00 zł
 • Sacred and Herbal Healing Beers

  Jeden z najbardziej fascynujących podręczników piwowarstwa. Odkrywa szamański świat napojów fermentowanych z ziołami i nietypowymi dodatkami zarówno dla walorów smakowych jak leczniczych i obrzędowych. Oprócz opisów piw sięgających historią kilkuset lat wstecz, książka zawiera 120 receptur z 31 krajów i sześciu kontynentów! 

  89,00 zł Oczekiwanie na dostawę
 • The Home Brewer's Guide to Vintage Beer

  Chcesz odtworzyć klasycznego angielskiego portera z 1809 roku ? Ta książka jest dla Ciebie! Zebrane receptury na klasyczne angielskie style sięgające początków XIXw. Znajdziesz tu receptury na przedstawicieli takich piw jak klasyczne IPA, Mild, Stout, Bitter, Pale Ale, Burton Ale, Scottish Ale, Brown Ale.

  99,00 zł Oczekiwanie na dostawę
 • CAMRA's Brew Your Own British Real Ale

  Trzecie wydanie klasycznej już książki poświęconej tajnikom warzenia klasycznych angielskich stylów. Oprócz licznych receptur na  klony popularnych angielskich piw, książka zawiera sporo wiedzy niezbędnej do uwarzenia w domu znakomitego piwa. Pozycja polecana zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym piwowarom.

  129,00 zł Oczekiwanie na dostawę