Kultury bakteryjne do sera Robiola

Kultury bakteryjne do sera Robiola

Kultury bakterii do sera typu Robiola. Jest to pochodzący z Włoch rodzaj miękkiego sera, krótko dojrzewającego. Wytwarzany z mleka krowiego, owczego lub koziego. Jeden z łatwiejszych do wykonania serów. Więcej szczegółów

Cena:19,90 zł

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 1 punkt lojalnościowy. Twój koszyk wyniesie 1 punkt lojalnościowy które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 0,20 zł.

Kultury bakterii do sera typu Robiola. Jest to pochodzący z Włoch rodzaj miękkiego sera, krótko dojrzewającego. Wytwarzany z mleka krowiego, owczego lub koziego. Jeden z łatwiejszych do wykonania serów.

Zawartość netto: 10g

Dozowanie: 20L

Skład: Liofilizowane kultury mlekowe

Sposób przygotowania:

Podgrzej mleko do 38°C i dodaj chlorek wapnia i kultury bakterii, odstaw na 5 minut. Następnie wymieszaj i gdy mleko osiągnie temperaturę 34°C dodaj podpuszczkę w ilości 1/4 dawki zalecanej przez producenta. Odstawiamy mleko w temperaturze ok 20°C. Po ok. 20min powinien powstać skrzep. Skrzepu nie tniemy, czekamy aż zacznie wytrącać się serwatka. Może potrwać to kilka godzin. Gdy oddzieli się wyraźnie serwatka, potnij na pasy szerokości ok 10cm, po 10-15min pokrój w kostki wielkości ziaren dużej fasoli. Po pocięciu skrzepu, ziarno wymieszaj i pozwól opaść mu na dno. Odlej serwatkę, ziarno ułóż do form. Po godzinie obróć ser i odstaw na kilka godzin. Gdy ser stężeje wykonaj kąpiel solankową przez ok 60-90min. Roztwór soli: 250 g soli niejodowanej rozpuszczone w 1 l przegotowanej wody. Ser powinien dojrzewać ok 4 dni w lodówce w temp. ok 8-10st.