Opinie i oceny klientów

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie zamieścił opinii
Bestseller
THE FIGHTER – Imperial IPA 19°BLG - Brokreacja Zobacz większe
THE FIGHTER – Imperial IPA 19°BLG - Brokreacja
THE FIGHTER – Imperial IPA 19°BLG - Brokreacja THE FIGHTER – Imperial IPA 19°BLG - Brokreacja

THE FIGHTER – Imperial IPA 19°BLG - Brokreacja

  Nowy produkt

  The Fighter - Brokreacja - potężnie nachmielone Imperial IPA o jasnej barwie i wysokiej zawartości alkoholu. Amerykańskie odmiany chmielu uderzają aromatem żywicy i cytrusów. W smaku wyprowadzają goryczkowy cios, wzmocniony wytrawnym charakterem piwa. Słód pszeniczny zapewnia mu jednak odpowiednią pełnię i gładkość.

  Więcej szczegółów

  Duża dostępność

  26 Przedmioty

  Szukasz zamiennika tego produktu?

  Najniższa cena produktu z dnia

  Obecna cena jest najniższa w ciągu ostatnich 30 dni

  189,00 zł brutto

  brutto

  Bezpieczne płatności dzięki ochronie SSL

  Cechy produktu

  RodzajZestawy ze słodu
  RodzajCraft Brewery Series
  BarwaJasne
  Chmielenie na zimnoTak
  Zawartość alkoholu8,1 - 10 %
  Goryczka IBU120
  Alkohol %8,5%
  FermentacjaGórna
  Zestaw na:20L
  StyleNowofalowe
  Craft Brewery SeriesBROKREACJA

  The Fighter - Brokreacja

  The Fighter - potężnie nachmielone Imperial IPA o jasnej barwie i wysokiej zawartości alkoholu. Amerykańskie odmiany chmielu uderzają aromatem żywicy i cytrusów. W smaku wyprowadzają goryczkowy cios, wzmocniony wytrawnym charakterem piwa. Słód pszeniczny zapewnia mu jednak odpowiednią pełnię i gładkość.


  The Fighter - Brokreacja
  "Przyjemne jak dobry film, bezczelne jak reklama na Facebooku i dopracowane jak japońskie auta. Nasze piwa to esencja piwnego rzemiosła i jakości wysokiej niczym Burdż Chalifa. Z nami przekonasz się, czym jest prawdziwy piwny rock'n'roll."

  "Jesteśmy Brokreacja. Warzymy dobre piwo. Dbamy o to, by cieszyło oczy i podniebienia. Naszą inspiracją są największe craftowe marki świata. Wiemy, że sukces osiągnęły dzięki najlepszej jakości i powołaniu do tworzenia. Tę ideę obieramy jako wiodącą również dla nas. This is our call. #CallToCreate.
  Na zdrowie!"
  UWARZ SOBIE: The Fighter:

  Chcieliście mocny cios? Proszę bardzo. Przed Wami gorzki jak diabli i mocny jak cios pięścią The Fighter.

  Lubimy naszego Huligana z wielu powodów, a jednym z najważniejszych jest to, że często robi Was w konia. Jedni czują w nim „niepodważalną obecność słodów karmelowych”, podczas gdy nie ma tu ani grama takowych. Inni „zastanawiającą słodycz” i „nie tak mocną goryczkę” – w czasie, gdy piwo zatarte jest raczej na wytrawnie i ma aż 120 IBU.

  Skąd więc takie opinie? To kwestia umiejętnego użycia chmieli. Pamiętajcie, że nasi zieloni koledzy wpływają również na smak i to nie tylko dowalając goryczki. Można z nich wyłuskać całkiem sporo „słodyczy”. Piszemy w cudzysłowie, ponieważ jest to jedynie złudzenie zmysłów, na których chmiele grają jak mało co.

  Spokojnie, zaraz powiemy Wam co i jak. Tradycyjna uwaga wstępna: przepis dotyczy warki 20-litrowej oraz wydajności 80%.

  Kto śledzi uważnie naszą serię główną ten wie, że nie cudujemy ze składnikami. Mądry piwowar wie, że może nie jest to sprawa drugorzędna, ale na pewno nie najistotniejsza. Obracając się wokół kilku pozycji można stworzyć tysiące interesujących kombinacji, tak jak my robimy to w linii bazowej.

  Podstawa zasypu to oczywiście słód Pale Ale – ok. 65%. Do tego całkiem sporo Monachijskiego (ok. 30%) dla podbudowania smaku i przyciemnienie piwa, a także szczypta Pszenicznego (5%), ku chwale pięknej piany i odczucia pełni.

  Na goryczkę używamy sprawdzonego CTZ (mega wydajny, a przy tym dający przyjemne efekty), a na aromat jedne z naszych ulubionych chmieli, czyli Citra i Simcoe. Fermentujemy – a jakże – niezawodnymi US-ami, by uzyskać jak najczystszy profil.e wlezie. Drożdże – oczywiście neutralne.

  CECHY PRODUKTU:

  Zestaw: 20L
  Słód: Nieśrutowany
  (Wybierz Tak w opcjach produktu dla dodania usługi śrutowania 1,00zł za 1 kg)

  SKŁAD PRODUKTU:

  Słody:

  Pale Ale - 4,1kg 
  Monachijski Ciemny - 1,85kg
  Pszeniczny - 0,35kg

  Informacja o alergenach: 
  Słody zawierają gluten

  Chmiele:

  Chmiel CTZ - 55g
  Chmiel Citra - 120g
  Chmiel Simcoe - 120g

  Zestaw zawiera instrukcję

   

  PRODUCENT:

  Twój Browar

  SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

  Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu;
  Słód przed użyciem powinien być rozdrobniony (ześrutowany).

  ZAWARTOŚĆ NETTO:

  Zestaw 20L - słody 6,3kg, chmiele 295g

  DODATKOWE INFORMACJE:

  Drożdże: Zestaw nie zawiera drożdży, zgodnie z zaleceniem Browaru Brokreacja do receptury powinno użyć się 2 saszetek drożdży US-05, nie jest to jednak konieczność. Moższ wybrać któryś z proponowanych przez nas szczepów, pamiętaj jednak o odpowiedniej ilości lub starterze. 

  DROŻDŻE SUCHE:

  Fermentis US-05 - Drożdże do piw w stylu amerykańskim, produkujące neutralne i dobrze zbilansowane piwa, czyste i wytrawne. Tworzą mocną drożdżową czapę i wykazują bardzo dobrą zdolność do sedymentacji podczas fermentacji. Idealne do amerykańskich rodzajów piwa i piw z dużymi ilościami chmielu.

  US-05

  LalBrew Verdant IPA - Wyraźne nuty moreli, owoców tropikalnych i cytrusów płynnie łączą się z aromatami chmielu. Dzięki średnio-wysokiemu odfermentowaniu, pozostawiają miękki i zrównoważony profil słodowy z nieco większą treściwością niż typowy amerykański szczep drożdży.

  verdant

  Mangrove Jack's Hophead Ale M66 - Mieszanka drożdży i enzymów, która wzmacnia aromaty i estry, idealna do New England, Hazy i owocowych APA i IPA. Wybrane enzymy poprawiają aromat i smak chmielu i dodatków owocowych.

  M66

  DROŻDŻE PŁYNNE WYEAST:

  Wyeast 1056 American Ale - Bardzo czysty, wyraźny smak z niską owocowością i łagodnym wytwarzaniem estru. Uniwersalne drożdże do stylów, które pożądają dominującego charakteru słodu i chmielu. Łagodne nuty cytrusowe rozwijają się przy chłodniejszych fermentacjach (15-19°C)

  1056

  Wyeast 1272 American Ale II -Wytwarzają delikatnie orzechowy, czysty, lekko cierpki profil smakowy. Przeprowadzanie fermentacji w wyższych temperaturach zwiększa chmielowy i owocowy akcent piwa, natomiast niższe temperatury fermentacji wprowadzają nuty cytrusowe.

  1272

  Wyeast 1318 London Ale III - Nadają piwu treściwy smak z nutką owocową. Stosowane do piw słodowych i delikatnie chmielonych. London Ale III stał się synonimem produkcji NEIPA, znanego również jako "juicy" lub "hazy" IPA, i dobrze równoważy właściwości owoców tropikalnych z chmielenia na zimno.

  1318

  DROŻDŻE PŁYNNE WHITE LABS:

  White Labs WLP001 California Ale - Szczep drożdży górnej fermentacji znany z czystego profilu smakowego fermentowanych piw, o niskim poziomie wytwarzania estrów. Podkreśla chmielowy charakter piwa. Drożdże niezwykle wszechstronne, możliwość zastosowania do prawie każdego piwa typu Ale.

  001

  White Labs WLP051 California Ale V -Szczep drożdży pochodzący z północnej Kalifornii, bardziej owocowy niż WLP001, mniejszy stopień odfermentowania niż WLP001 co daje bardziej treściwe piwa.

  051

  White Labs WLP066 London Fog Ale - Doskonały szczep dla piw w stylu New England IPA/Vermont IPA. Wytwarza deliktanie estrowy/owocowy profil i zostawia sporą ilość cukrów resztkowych, dzięki czemu piwo jest niezwykle gładkie i delikatne. Dobrze uwydatnia profil słodowy i podkreśla owocowe aromaty chmielu.

  066

  Polecane

  Odpowiedniki produktu

  • 119,00 zł
   Rodzaj - Zestawy ze słodu
   Barwa - Jasne
   Chmielenie na zimno - Tak
   Zawartość alkoholu - 6,1 - 7 %
   Zakres Goryczki IBU - 21 - 40 - średnia goryczka
   Goryczka IBU - 25
   Alkohol % - 6,2 %
   Fermentacja - Górna
   Zestaw na: - 20L
   Zestaw na: - 10L
   Zestaw na: - 25L
   Style - Nowofalowe
   SUROWCE PIWOWARSKIE - Zestawy ze słodów
   119,00 zł
   Więcej
   Ocena:
   (3,5/5) z 2 ocen
  • 89,00 zł
   Rodzaj - Zestawy ze słodu
   Barwa - Jasne
   Chmielenie na zimno - Tak
   Zawartość alkoholu - 4,1 - 6 %
   Zakres Goryczki IBU - 21 - 40 - średnia goryczka
   Goryczka IBU - 25
   Alkohol % - 4,9%
   Fermentacja - Górna
   Zestaw na: - 20L
   Zestaw na: - 10L
   Zestaw na: - 25L
   Style - Nowofalowe
   SUROWCE PIWOWARSKIE - Zestawy ze słodów
   89,00 zł
   Więcej
   Ocena:
   (5/5) z 1 ocen
  Go top