Jestem Piwowarem - Browar Domowy

Jestem Piwowarem - Browar Domowy

"Jestem Piwowarem - Browar Domowy" to kompletny zestaw akcesoriów niezbędnych do uruchomienia Twojego pierwszego Browaru Domowego wraz z surowcami! Zestaw przygotowany jest do wyrobu piwa z naturalnych surowców: słodu, chmielu i drożdży. Gotowy do uruchomienia od zaraz! Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Cena:259,00 zł


Kupując teraz ten produkt otrzymasz 25 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 25 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 5,00 zł.

"Jestem Piwowarem - Browar Domowy" to kompletny zestaw składników niezbędnych do uruchomienia Twojego pierwszego Browaru Domowego wraz z surowcami! Zestaw przygotowany jest do wyrobu piwa z naturalnych surowców: słodu, chmielu i drożdży, odzwierciedla klasyczny proces zacierania w profesjonalnym browarze.  

Gotowy do uruchomienia od zaraz!

Do uwarzenia 20l piwa metodą zacierania będzie potrzebny dodatkowo garnek 30l. Warto wyposażyć się w większy pozwalający przygotować jednorazowo większą ilość piwa.


Nie wiesz jak zacząć? Kompletna video-instrukcja warzenia piwa domowego z naturalnych surowców - TUTAJ

Skład zestawu "Jestem Piwowarem - Browar Domowy":

Fermentor z rurką fermentacyjną
- umożliwi przeporwadzenie fermentacji

Fermentor z kranikiem
- idealny do rozlewu młodego piwa 

Areometr
- pomoże sprawdzić Ci zawartość cukrów w brzeczce oraz potencjalną zawartość alkoholu

Środek do dezynfekcji 100g- pozwoli Ci uchornić piwo przed szkodliwym działaniem mikroorganizmów

Kapslownica GRETA
- ręczna kapslownica, dzięki której z łatwością zabutelkujesz piwo

Miarka do cukru -
do odmierzania cukru do refermentacji

Kapsle 100 szt.


Łyga piwowarska
 - wymieszasz nią wszystkie składniki

Termometr ciekłokrystaliczny
- idealny do pomiaru temperatury w fermentorze

Wąż do rozlewu 1m
- idealny do przelewania młodego piwa z fermentora lub rozlewu do butelek

Termometr piwowarski 
- sprawdzony podczas zacierania, gdzie utrzymanie zadanej temperatury jest bardzo istotne

Jodowy wskaźnik skrobi
- przy jego pomocy sprawdzisz kiedy proces zacierania się zakończy

Filtrator z oplotu
- wspaniałe rozwiązanie w procesie filtracji

Glukoza krystaliczna 200g
- dodawana w celu refermentacji w butelkach

Zestaw surowców do wyboru w opcjach produktu na 20 litrów domowego piwa:

Do wyboru:

Zestaw "Polskie Jasne"
(Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja)
Poznaj swój chmiel! Klasyczne polskie odmiany chmielu, które weszły do kanonu  światowego piwowarstwa – chmiel Marynka i Lubelski. Poznaj ich aromat warząc jasne piwo na polskim słodzie i chmieląc tradycyjnym polskim chmielem. Żeby nikt nie zarzucił – cudze chwalicie swego nie znacie!

Zestaw "Prawdziwe Pszeniczne" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Prawdziwe pszeniczne, piwo jasne górnej fermentacji, w stylu Weissbier. Piwo delikatne, wręcz deserowe, w smaku dominuje słodowość lekko zrównoważona goryczką. Charterystyczne dla tego stylu są nuty bananowo goździkowe pochodzące ze specjalnych  szczepów drożdży. Piwo nie wymaga długiego leżakowania.

Zestaw "Pale Ale" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Piwo górnej fermentacji, jak z angielskiego pubu! Bursztynowy kolor, bogactwo słodowych smaków i wyraźna, zdecydowana goryczka.
Styl Pale Ale to klasyka brytyjskiego piwowarstwa

Zestaw "Dry Stout" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Piwo górnej fermentacji, ciemne z nutami palonego ziarna i wyraźną goryczką. Komercyjnym przykładem tego stylu jest Guinness Draught Stout.

Zestaw "American Bitter" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Intensywny zapach i aromat cytrusowo-żywiczny pochodzący z amerykańskich odmian chmielu. Piwo dla entuzjastów solidnej goryczki. 

Zestaw "Grodziskie" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Piwo Grodziskie to efekt polskiej myśli piwowarskiej, warzone w Grodzisku Wielkopolskim już w XVI w.  Jasne lekkie piwo z wędzonym aromatem i przyjemną goryczką. Bardzo orzeźwiające, świetne na lato.

Zestaw "Pszeniczne Ciemne" (Słód śrutowany, Naturalny chmiel w granulacie,  drożdże, instrukcja) Banan i goździki w kawowo-czekoladowej oprawie czyli ciemne piwo pszeniczne. Charakterystyczne aromaty piwa typu Weizen połączone z bogatą słodową treściwością i delikatną chmielową goryczką dla równowagi.