Opinie i oceny klientów

Opinie i oceny klientów

Jeszcze nikt nie zamieścił opinii
Bestseller
THE LUMBERJACK – Rye American Stout 16°BLG - Brokreacja Zobacz większe
THE LUMBERJACK – Rye American Stout 16°BLG - Brokreacja
THE LUMBERJACK – Rye American Stout 16°BLG - Brokreacja THE LUMBERJACK – Rye American Stout 16°BLG - Brokreacja

THE LUMBERJACK – Rye American Stout 16°BLG - Brokreacja

  Nowy produkt

  The Lumberjack - Brokreacja - nowofalowa mieszanka czarnego wyspiarskiego Stoutu z amerykańskim chmieleniem. Żyto wykorzystane w zasypie nadaje piwu oleistości, która koresponduje z posmakiem czekolady oraz mocną żywiczną goryczką. Aromat bogaty w nuty kawowe i czekoladowe, uzupełnione o cytrusową słodycz.

  Więcej szczegółów

  Duża dostępność

  40 Przedmioty

  Szukasz zamiennika tego produktu?

  Najniższa cena produktu z dnia

  Obecna cena jest najniższa w ciągu ostatnich 30 dni

  169,00 zł brutto

  brutto

  Bezpieczne płatności dzięki ochronie SSL

  Cechy produktu

  RodzajZestawy ze słodu
  RodzajCraft Brewery Series
  BarwaCiemne
  Chmielenie na zimnoTak
  Zawartość alkoholu6,1 - 7 %
  Alkohol %6,7%
  FermentacjaGórna
  Zestaw na:20L
  StyleNowofalowe
  Craft Brewery SeriesBROKREACJA

  The Lumberjack - Brokreacja

  The Lumberjack - nowofalowa mieszanka czarnego wyspiarskiego Stoutu z amerykańskim chmieleniem. Żyto wykorzystane w zasypie nadaje piwu oleistości, która koresponduje z posmakiem czekolady oraz mocną żywiczną goryczką. Aromat bogaty w nuty kawowe i czekoladowe, uzupełnione o cytrusową słodycz.


  The Lumberjack - Brokreacja
  "Przyjemne jak dobry film, bezczelne jak reklama na Facebooku i dopracowane jak japońskie auta. Nasze piwa to esencja piwnego rzemiosła i jakości wysokiej niczym Burdż Chalifa. Z nami przekonasz się, czym jest prawdziwy piwny rock'n'roll."

  "Jesteśmy Brokreacja. Warzymy dobre piwo. Dbamy o to, by cieszyło oczy i podniebienia. Naszą inspiracją są największe craftowe marki świata. Wiemy, że sukces osiągnęły dzięki najlepszej jakości i powołaniu do tworzenia. Tę ideę obieramy jako wiodącą również dla nas. This is our call. #CallToCreate.
  Na zdrowie!"
  UWARZ SOBIE: The Lumberjack:

  Siekiera w ruch – pora rozłupać kolejną tajemnicę Brokreacji! Oto receptura na naszego ciemnego klasyka – American Rye Stout The Lumberjack.

  Vox populi, vox Dei. W czasie głosowania na Facebooku i Instagramie zdecydowaliście, że drugim piwem, które chcecie uwarzyć w domu według naszej receptury będzie Drwal (minimalnie przed Grabarzem i Nafciarzem). Ojciec Mateusz nawet nie musiał wchodzić na rower. Wystarczyło, że włączył komputer, odpalił BeerSmith i dostosował składniki i recepturę do domowej warzelni.

  Podobnie, jak w przypadku Rzeźnika, dane dotyczą 20-litrowej warki przy założeniu wydajności na poziomie 90%. Wiemy, że drżą Wam serduszka na myśl o takich „ustawieniach”, ale nie bójcie nic! Jeśli przyłożycie się do wysładzania na pewno uda się Wam osiągnąć takie wyniki, jak nam. Do dzieła!

  Oczywiście podstawą zasypu jest słód Pale Ale, jednak królem polowania zostaje słód żytni. My preferujemy ten z Weyermanna. Celujcie w ok. 20% zasypu. Ważną rolę odgrywa słód monachijski II, który i dostarcza cukrów, i wnosi odrobinę melanoidynowego charakteru. Z kolei ciemne słody odpowiadają głównie za kolor oraz czekoladowo-palone posmaki. UWAGA! Pamiętajcie, by zasyp dostosować do możliwości Waszej warzelni!

  CECHY PRODUKTU:

  Zestaw: 20L
  Słód: Nieśrutowany
  (Wybierz Tak w opcjach produktu dla dodania usługi śrutowania 1,00zł za 1 kg)

  SKŁAD PRODUKTU:

  Słody:
  Pale Ale - 2,8kg 
  Żytni - 0,95kg
  Monachijski Ciemny - 0,7kg
  Carafa Special III - 0,2kg
  Żytni Czekoladowy - 0,2kg
  Pszeniczny Czekoladowy - 0,2kg

  Informacja o alergenach: 
  Słody zawierają gluten

  Chmiele:
  Chmiel Citra - 60g
  Chmiel Simcoe - 60g
  Chmiel CTZ - 20g

  Zestaw zawiera instrukcję

  PRODUCENT:

  Twój Browar

  SPOSÓB PRZYGOTOWANIA I WARUNKI PRZECHOWYWANIA:

  Przechowywać w ciemnym i suchym miejscu;
  Słód przed użyciem powinien być rozdrobniony (ześrutowany).

  ZAWARTOŚĆ NETTO:

  Zestaw 20L - słody 5,05kg, chmiele 140g

  DODATKOWE INFORMACJE:

  Drożdże: Zestaw nie zawiera drożdży, zgodnie z zaleceniem Browaru Brokreacja do receptury powinno użyć się drożdży US-05, nie jest to jednak konieczność. Moższ wybrać któryś z proponowanych przez nas szczepów.

  DROŻDŻE SUCHE:

  Fermentis US-05 - Drożdże do piw w stylu amerykańskim, produkujące neutralne i dobrze zbilansowane piwa, czyste i wytrawne. Tworzą mocną drożdżową czapę i wykazują bardzo dobrą zdolność do sedymentacji podczas fermentacji. Idealne do amerykańskich rodzajów piwa i piw z dużymi ilościami chmielu.

  US-05

  LalBrew Verdant IPA - Wyraźne nuty moreli, owoców tropikalnych i cytrusów płynnie łączą się z aromatami chmielu. Dzięki średnio-wysokiemu odfermentowaniu, pozostawiają miękki i zrównoważony profil słodowy z nieco większą treściwością niż typowy amerykański szczep drożdży.

  verdant

  Mangrove Jack's Hophead Ale M66 - Mieszanka drożdży i enzymów, która wzmacnia aromaty i estry, idealna do New England, Hazy i owocowych APA i IPA. Wybrane enzymy poprawiają aromat i smak chmielu i dodatków owocowych.

  M66

  DROŻDŻE PŁYNNE WYEAST:

  Wyeast 1056 American Ale - Bardzo czysty, wyraźny smak z niską owocowością i łagodnym wytwarzaniem estru. Uniwersalne drożdże do stylów, które pożądają dominującego charakteru słodu i chmielu. Łagodne nuty cytrusowe rozwijają się przy chłodniejszych fermentacjach (15-19°C)

  1056

  Wyeast 1272 American Ale II -Wytwarzają delikatnie orzechowy, czysty, lekko cierpki profil smakowy. Przeprowadzanie fermentacji w wyższych temperaturach zwiększa chmielowy i owocowy akcent piwa, natomiast niższe temperatury fermentacji wprowadzają nuty cytrusowe.

  1272

  Wyeast 1318 London Ale III - Nadają piwu treściwy smak z nutką owocową. Stosowane do piw słodowych i delikatnie chmielonych. London Ale III stał się synonimem produkcji NEIPA, znanego również jako "juicy" lub "hazy" IPA, i dobrze równoważy właściwości owoców tropikalnych z chmielenia na zimno.

  1318

  DROŻDŻE PŁYNNE WHITE LABS:

  White Labs WLP001 California Ale - Szczep drożdży górnej fermentacji znany z czystego profilu smakowego fermentowanych piw, o niskim poziomie wytwarzania estrów. Podkreśla chmielowy charakter piwa. Drożdże niezwykle wszechstronne, możliwość zastosowania do prawie każdego piwa typu Ale.

  001

  White Labs WLP051 California Ale V -Szczep drożdży pochodzący z północnej Kalifornii, bardziej owocowy niż WLP001, mniejszy stopień odfermentowania niż WLP001 co daje bardziej treściwe piwa.

  051

  White Labs WLP066 London Fog Ale - Doskonały szczep dla piw w stylu New England IPA/Vermont IPA. Wytwarza deliktanie estrowy/owocowy profil i zostawia sporą ilość cukrów resztkowych, dzięki czemu piwo jest niezwykle gładkie i delikatne. Dobrze uwydatnia profil słodowy i podkreśla owocowe aromaty chmielu.

  066

  Polecane

  Odpowiedniki produktu

  • 119,00 zł
   Rodzaj - Zestawy ze słodu
   Barwa - Jasne
   Chmielenie na zimno - Tak
   Zawartość alkoholu - 6,1 - 7 %
   Zakres Goryczki IBU - 21 - 40 - średnia goryczka
   Goryczka IBU - 25
   Alkohol % - 6,2 %
   Fermentacja - Górna
   Zestaw na: - 20L
   Zestaw na: - 10L
   Zestaw na: - 25L
   Style - Nowofalowe
   SUROWCE PIWOWARSKIE - Zestawy ze słodów
   119,00 zł
   Więcej
   Ocena:
   (3,5/5) z 2 ocen
  • 89,00 zł
   Rodzaj - Zestawy ze słodu
   Barwa - Jasne
   Chmielenie na zimno - Tak
   Zawartość alkoholu - 4,1 - 6 %
   Zakres Goryczki IBU - 21 - 40 - średnia goryczka
   Goryczka IBU - 25
   Alkohol % - 4,9%
   Fermentacja - Górna
   Zestaw na: - 20L
   Zestaw na: - 10L
   Zestaw na: - 25L
   Style - Nowofalowe
   SUROWCE PIWOWARSKIE - Zestawy ze słodów
   89,00 zł
   Więcej
   Ocena:
   (5/5) z 1 ocen
  Go top